Welcome, Гост | RSS
Friday, 2024-03-29, 8:19 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: nIkIt0  
Forum » Развлечения » Уроци » [УРОК!]Как да се научим да правим Бъни Хоп (Bhop)
[УРОК!]Как да се научим да правим Бъни Хоп (Bhop)
nIkIt0Дата: Sunday, 2012-12-02, 3:36 AM | Сообщение # 1
Главен Администраторор
Группа: Администратори
Сообщений: 159
Репутация: 0
Offline
Първото нещо което трябва да разберете преди да започнете да учите Bunny Hop, е че по време на самия скок копчето за напред(W) не се натиска въобще, казвам го защото аз самия преди някой да ми обясни Bunny Hop си го мислех и гледайки другите как скачат и се движат напред си създадох грешно впечатление и доста време се лутах и се чудех защо не мога да го направя, затова моля ви се не повтаряйте мойте грешки. Сега ще ви обясвя един от двата начина(основния), които аз знам как да правите BHOP. Преди за започнете със тренировките трябва да напишете няколко bind –a, с които ще направите така че като завъртите скрола да скачате:
1) bind mwheelup j – биндвате скрола като го завъртите напред да скачате
2) bind mwheeldown j – биндвате скрола като завъртите назад да скачате
3) alias j “+jump;wait;-jump;wait”
Може и по друг начин да си нагласите но ще скачате доста по трудно:
bind mwheelup "+jump"
bind mwheeldown "+jump"
И сега след като сте написали тези комнади вие сто готови да скачате, трябва само да си направите сървър на някоя карта с големи пространства за да няма какво да ви спира когато се мъчите да скачате и разбирасе трябва да се въуръжите със огромно търпение защото съм сигурен, че от първия път няма да може да го направите, макар че със мойте подробни обяснение няма да се учудя ако някой го направи и от първия път(joke). В следващите редове ще опиша кой копчета точно и в каква последователност се натискат преди започване и по време на самия скок, затова четете внимателно. Първо се засилваме с W(това е единствения момент когато натискаме това копче), докато наберем скорост, после натискаме D(Right strafe) и едновременно пускаме W, скачаме със скрола и завъртаме мишката надясно не много около 45 градуса, като през това време държите D натиснато. Знам че звучи малко сложно, но като го поупражните малко ще разберете че все пак може да се научи. Но да продължим нататък, в момента в който паднете пускате D и едновременно натискате A(Left Strafe) и го задържате отново до момента в който паднете, скачате със скрола и завъртате мишката наляво. От тук нататък за да продължите да скачате повтаряте стъпките, като паднете пускате А и едновременно натискате D и го задържате, скачате със скрола и завъртате мишката надясно.


 
Forum » Развлечения » Уроци » [УРОК!]Как да се научим да правим Бъни Хоп (Bhop)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2024 | Free website builderuCoz